ایران ۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ به فرانسه صادر کرد

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، ایران‌خودرو ۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ به فرانسه صادر کرده است. بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور، ایران در ۹ ماهه‌ی نخست امسال توانسته ۱۸۹۱ دستگاه اتومبیل از گمرکات مختلف به خارج صادر کند.

در نمایشگاه خودرو پارسال تهران، ایران‌خودرو با قدرت تمام ظاهر شد تا محصولات جدید پژو خود مثل ۲۰۰۸ و ۵۰۸ را در معرض نمایش قرار دهد. هم‌چنین اخباری می‌شنیدیم مبنی بر مونتاژ این محصولات در ایکاپ که به زودی به بازار عرضه می‌شنود. این درحالیست که هنوز خیابان‌های شهر آن چنان باید و شاید میزبان این محصولات جدید فرانسوی شوند و آمار آذر ماه از مونتاژ ۴ دستگاه توسط ایران‌خودرو خبر می‌دادند.

آمار محدود صادرات کمتر ۲۰۰۰ دستگاه خودرو در حالی منتشر شده که در این مدت حدود ۵۷ هزار خودرو خارجی وارد کشور شده است.

کشورهایی از جمله لبنان، ارمنستان و عراق  از جمله خریداران خودروهای ایرانی هستند. به عنوان مثال در آذرماه امسال ۹۵ دستگاه برلیانس و پیکاپ از گمرک تهران به کشور لبنان صادر شده است. پراید به عنوان یکی ازپرطرفدار ترین خودروهای صادراتی ایران برای کشورهای نظیر عراق محسوب می‌شود. هم‌چنین  عمده صادرات ایران، انواع قطعات خودرو برای افغانستان است.

بر اساس جدول منتشر شده از سوی گمرک در مهر ماه امسال ۳ دستگاه پژو۲۰۰۸ از گمرک غرب تهران به کشور فرانسه صادر شده است. همچنین در آبان ماه ۱۸ دستگاه سمند سورن به ارزش ۱۲۳هزار دلار به کشور ارمنستان صادر شده است.

منبع: تسنیم 

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0