زنده ماندن نوکیا ۸ پس از سقوط از ارتفاع ۱۰۰ متری!

اگر به خاطر داشته باشید، سال ها پیش گوشی ها به گونه ای ساخته می شدند که در هنگام سقوط تنها به چند تکه تقسیم می شدند و پس از آن، با قرار دادن قطعات در کنار یکدیگر همانند یک لِگو، مشاهده می شد که همه چیز به خوبی کار می کند. شاید آن دوران دیگر قابل تکرار نباشد، ولی همچنان نوکیا در تلاش است تا آن خاطرات را به شکلی احیا کند.

اچ ام دی همچنان همان شیوه قدیم را در گوشی های خود، به خصوص نوکیا ۳۳۱۰ دنبال می کند، به طوری که در مقایسه مقاومت و استحکام نسخه جدید نوکیا ۳۳۱۰ با نسخه قدیم آن، در کمال تعجب نوکیا ۳۳۱۰ جدید توانست پیروز میدان شود. همچنین همین یک ماه پیش بود که گوشی نوکیا ۶ موفق شد عنوان مقاوم ترین گوشی هوشمند در جهان را به نام خود ثبت کند و مشخص شد که نوکیا حتی در حوزه گوشی های هوشمند نیز تمرکز ویژه ای روی استحکام گوشی هایش دارند.

در آزمون های دوام، نوکیا ۸ نیز یکی از گوشی هایی بوده که مورد ستایش قرار گرفته است. استفاده از آلومینیوم سری ۶۰۰۰ به همراه یک صفحه فلزی (که سپر گرافیتی را نگه می دارد) در داخل آن، پوشش های پلاستیکی آنتن پوشیده شده در لبه های دستگاه و راه های شگفت انگیز مهندسان این شرکت همه و همه سبب شده این گوشی در عین اینکه کاملا زیبا و باریک است، مقاومت بسیار بالایی داشته باشد و از شرایط سخت زیادی جان سالم به در ببرد.

اگر هیچ یک از تست های انجام شده روی نوکیا ۸ را قبول ندارید، اکنون یک آزمایش واقعی بسیار عجیب روی آن انجام شده است که مطمئنا نظر شما را عوض خواهد کرد. گوشی یکی از دارندگان نوکیا ۸ به نام Vadim از بالکن یک ساختمان با ارتفاع ۱۰۰ متر به پایین پرت شده، که البته نیازی به توضیح ندارد که این اتفاق عمدی نبوده است. در واقع گوشی او از دستش رها شده و از این ساختمان به پایین سقوط کرده است. این سقوط یک سقوط مستقیم از ارتفاع ۱۰۰ متری نبوده، بلکه این گوشی به بالکن طبقات مختلف برخورد کرده تا آنکه به زمین برسد.

Vadim تصاویری از دستگاه سقوط کرده‌ی خود را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشته است. با نگاه به این عکس ها می توان دریافت که بخش پشتی نوکیا ۸ آسیب زیادی ندیده است، اما در جلو، “فقط” صفحه نمایش گوشی کاملا شکسته است. شاید بگویید چرا از واژه “فقط” استفاده شده است؛ زیرا می توانست اتفاق بدتری رخ دهد. گوشه بالایی نوکیا ۸ نیز آسیب دیده است، اما به شکل معجره آسایی، این دستگاه هنوز قادر به برقراری تماس تلفنی است، بنابراین نه آنتن (ها)، نه میکروفون و نه مادربرد آن پس از چنین سقوط هولناکی آسیب ندیده اند. با این که جلوی دستگاه بسیار آسیب دیده است و شما می توانید برخی قطعات داخلی آن را مشاهده کنید، اما گوشی همچنان کار می کند. حتی حروف لوگوی نوکیا در پشت گوشی، همچنان در جای خود قرار دارند.

معمولا بسیاری از گوشی های هوشمند پس از سقوط دیگر قابل استفاده نیستند، اما شنیدن چنین خبری می تواند بسیار جالب باشد. نوکیا ۸ اولین گوشی نیست که از چنین سقوطی جان سالم به در می برد، اما نتیجه آن نشانگر این است که نوکیا ۸ واقعا طوری ساخته شده که تا حد ممکن خراب نشود.

نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟ آیا شما نیز از دیدن تصاویر این گوشی شوکه شدید؟

 
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0