نقد و بررسی سریال The 100

همه چیز درباره سریال The 100 : سریال اکشن و علمی تخیلی «۱۰۰» یکی از پربیننده ترین سریال های امروزی است. بسیاری از مردم این سریال را به دلیل داستان تکراری،بازیگرهای تازه کار و حتی شبکه ی پخش آن (cw) دست کم می گیرند اما ما اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم که این سریال ارزش وقت گران بهای شما را دارد. با ما همراه باشید.

سریال «۱۰۰» حال و هوای آخرالزمانی دارد و همانند سریال های این چنینی،شخصیت ها همیشه برای بقای خود و دیگران می جنگند.

این سریال از رمانی به همین نام ساخته شده است و شخصیت های آن جوانان هستند،به همین دلیل مخاطبان زیادی پیدا کرده است.

سیاهی مطلق، بین سریال های شبکه CW
سال هاست که cw بر روی سریال های سطح پایین و یکنواخت تمرکز کرده است و همیشه داستان حول محور نوجوانان دبیرستانی و خوش تیپ و درام های این چنینی می چرخد. با این حال این شبکه با ریزش بیننده مواجه نشده است.

سریال «۱۰۰» هم دست کمی از سریال های دیگر این شبکه ندارد زیرا قهرمانان این سریال دختر و پسرهای جوان هستند اما چی شد که این سریال به عنوان هیجان انگیز ترین و تاریک ترین سریال این شبکه شد؟

اتفاقاتی که در این سریال می افتد بسیار غیر منتظره و غیرقابل تصور است و مخاطبان را به چالش می کشد،دقیقا مانند سریال بازی تاج و تخت.

در نگاه اول شاید توجه شما به این سریال جلب نشود،قاعدتا در قسمت های اولیه شما با کاراکتر ها و محیط آشنا می شوید اما کمی جلوتر متوجه می شوید که این سریال همیشه یک معما در خود دارد و این جوانان هستند که باید رو پای خود ایستاده و برای حل آن و بقای خود بجنگند.داستان سریال به گونه ای است که هیجان آن هیچوقت تمامی ندارد و همیشه مخاطب درگیر آن می شود که به سرعت قسمت بعدی آن را تماشا کند.

طرح کلی داستان سریال The 100
فرض کنید که زمین به مدت سه نسل بر اثر انفجارات هسته ای نابود شده و خالی از سکنه است.هر آنچه که از بشریت باقی مانده،بر روی یک ایستگاه فضایی به نام آرک زندگی می کنند اما انسان ها نمی توانند تا ابد آنجا بمانند زیرا با کمبود اکسیژن و غذا مواجه می شوند حتی با اینکه جمیعت کنترل شده و هرکس می تواند یک فرزند داشته باشد.بزرگان آرک تصمیم می گیرند که ۱۰۰ جوان زندانی و خلاف کار را به زمین بفرستند تا مطمئن شوند که زمین از تشعشعات پاک شده و باری دیگر قابل زندگی است.

۱۰۰ جوانی که کل عمرشان از زمین داستان شنیدند و زمین را از از فضای بیرون مشاهده کردند.کسانی که تابحال باد به صورتشان نخورده و شنا کردن را تجربه نکردند.علاوه بر تلاش برای بقا،آن ها با خودشان وارد جنگ می شوند تا بین خود رئیس انتخاب کنند.در حالی که سرشان با این مسائل گرم است ناگهان متوجه می شوند که آن ها در زمین تنها نیستند. 

نکات مثبت سریال The 100
سریال «۱۰۰» دارای جلوه های ویژه بسیار زیبایی است و داستان آن با گذشت هر فصل جذاب تر می شود. ریتم داستان آن همیشه تند هست و هیجان خودش را حفظ می کند مانند سریال های این سبکی حوصله سر بر نمی شود. برای مثال سریال واکینگ دد با جذابیت خاصی شروع به کار کرد اما بعد ها داستان عادی شد و از هیجان آن به ندرت کم شد.

از دیگر نکات مثبت این سریال این است که لیدر این افراد یا قهرمان داستان همیشه باید تصمیمات بسیار سختی را بگیرد یعنی از بد و بدتر،بد را انتخاب کند.گاهی اوقات این تصمیمات باعث می شود که بسیاری از ادم های خوب داستان جان خود را از دست دهند تا عده ای دیگر زنده بمانند.

اگر از کسانی هستید که سریال های شبکه cw را مشاهده نمی کنید و یا به این ژانر علاقه ندارید، من به شما پیشنهاد می کنم که این سریال را از دست ندهید.

شاید در نگاه اول با کاراکتر های زیادی آشنا شوید و داستان برای شما گنگ باشد اما با مرور زمان همه چیز توضیح داده می شود و هرکدام از این کاراکتر ها اتفاق های بزرگی رقم می زنند.

نظر شما در رابطه با سریال ۱۰۰ نفر چیست؟ آیا از این سریال لذت بردید؟

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0