برنامه نویسی موبایل

 

چرا برنامه نویسی موبایل، جزو مهمترین توانایی های تیم برنامه نویسی شرکت هاست؟
امروزه تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها ، بیشترین وسایلی هستند که کاربران از آن ها استفاده می کنند. افزایش تعداد کاربران تلفن های همراه، برنامه نویسی موبایل و طراحی اپلیکیشن های کاربردی هم اکنون جزو مهم ترین تخصص ها در بازار تکنولوژی به شمار می رود. در حال حاضر برنامه نویسی موبایل، شامل برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی iOS از روش های نوین جهت حرکت در مسیر پیشرفت تکنولوژی می باشد و رویکار آمدن این گوشیهای هوشمند و انواع تبلت ها دربازار باانواع سیستم عامل ها همچون اندروید، آی او اس و ویندوز موبایل می توان امکاناتی بسیاری را برای کاربران فراهم نمود. برنامه نویسی موبایل همراه و همگام بودن با تکنولوژیست و از اصلی ترین و اساسی ترین مواردیست که شرکت ها باید جایی در طرح تجاری خود برای آن در نظر بگیرند.

شرکت رایسام، برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی آی او اس را همگام با استانداردهای روز و با استراتژی هدفمند انجام می دهد. هم چنین شرکت رایسام، جهت جلب رضایت بیشتر مشتریان خود به مشاوره های مدیریتی جهت طراحی اپلیکیشن های کاربردی و استفاده بهینه از این تکنولوژی می پردازد. تولید نرم افزارهای تلفن همراه می تواند در بخشهای متفاوتی مانند فروشگاه های آنلاین، وب سایت های تخفیف گروهی، وب سایت های کتابخانه مجازی، حسابداری، امور اطلاع رسانی، مارکتینگ و بسیاری مباحث دیگر انجام گیرد.

 

 

 

 

 

جاوا در خدمت موبایل
برنامه نویسی و تولید نرم افزار های موبایل مانند هر ابزار قابل برنامه نویسی که از یک سری زبان ها (مانند: #C، جاوا و . . .) استفاده میکنند بیشتر توسط زبان قدرت مند JAVA نوشته می شود. جاوا یکی از بهترین و مهمترین زبان هایی است که می توان توسط آن بر روی موبایل برنامه نویسی کرد، قدرت زبان جاوا تولید نرم افزار هایی بر روی وسایل الکتریکی و دارای کنترل از راه دور است. از C و ++C میتوان به عنوان نزدیک ترین زبان به جاوا نام برد. بعد از اتمام کار برنامه نویسی بر روی سیستم عامل های خاص خود نظیر Android ،Windows و iOS راه اندازی میشود.

نرم افزار های ترکیبی

در این حوزه به سه گروه از نرم افزارهای تولید شده میپردازیم. نرم افزارهای بومی (Native App)، نرم افزار های تحت وب (Web App) و نرم افزار های ترکیبی.

نرم افزار های تحت وب

نرم افزار های تحت وب این دسته از جزء نرم افزار های اصلی نمیباشند و شامل وب سایت هایی که توسط مرورگرهای وب جستجو میشوند برای کاربران اجرا میشود.

نرم افزار های بومی

در این حوزه به سه گروه از نرم افزارهای تولید شده میپردازیم. نرم افزارهای بومی (Native App)، نرم افزار های تحت وب (Web App) و نرم افزار های ترکیبی.

تجربه ی کاربری یا UX

تجربه ی کاربری (UX design) در ارتباط بین نرم افزار موبایل و کاربر بسیار مهم است بطوری که یک تجربه ی کاربری مناسب کاربر را قادر میسازد تا از قابلیت نرم افزار نهایت استفاده را ببرد این امر ناشی از شناسایی دقیق کاربر و نیازهایش میباشد بر اساس قانون ۸۰-۲۰ ،۸۰% نرم افزار های موبایل تنها %۲۰ کارایی دارند یک UX مناسب میتواند این مقدار را افزایش دهد

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به شرکت رایسام می باشد