سئو و بهینه سازی سایت

رایسام با تیم سئوی حرفه ای، سایت شما را برای صفحه اول موتورهای جستجو بهینه سازی می کند.

سئو چیست ؟

سئو یا SEO (مخفف عبارت search engine optimization)، مجموعه ای از روش های استراتژیک برای بهبود جایگاه سایت برای موتورهای جستجو و در نتیجه رسیدن به رتبه بهتر در آنها می باشد. چرا که در اکثر موارد کاربران اطمینان بیشتری به سایت هایی دارند که در رتبه های اول گوگل هستند. سئو یک دانش و تخصص است. خریدن لینک ها و تبلیغات برای فریب دادن موتورهای جستجو، سئو نیست. این موارد گرچه همگی برای حضور در صفحات اول جستجو مورد نیاز هستند، اما در مبحث سئو جایی ندارند بلکه در مبحث دیگری به نام بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) مطرح می شوند و استفاده نادرست از آنها باعث اعمال امتیاز منفی در جایگاه وب سایت در موتورهای جستجوگر می شود.

چرا پس از طراحی سایت، نیاز به سئو و بهینه سازی سایت است؟

پس از طراحی وب سایت بهینه سازی و سئو سایت شما اولین مطلبی است که باید مورد توجه قرار دهید؛ چرا که با طراحی سایت، شما تنها نیمی از مسیر را طی کرده اید. معمولا هدف از طراحی سایت معرفی خدمات و محصولات شماست، اما این هدف بدون بهینه سازی وب سایت شما به حقیقت نمی پیوندد و تمامی هزینه های طراحی سایت شما به هدر می رود؛ چرا که محصول شما دارای رقیبانی است که در هر لحظه برای بدست آوردن جایگاهی در صفحات اول با هم در کشمکش و رقابت هستند.

این سایتها همگی برای موتورهای جستجوگر اینترنتی بهینه سازی شده اند و با رعایت استانداردهای بهینه سازی سایت و گذشتن از فیلترهای بسیار و رعایت تمامی اصول سئو، موتورهای جستجوگر به آنها اعتماد کرده و در رتبه بندی های خود این گونه سایت ها را در رتبه های اول نتایج جستجو قرار میدهند و به کاربران خود معرفی می کنند، جالب است بدانید که این گونه سایت ها همگی در بازار کار خود و زمینه فعالیت شان دارای اعتبار و مشتریان بسیاری هستند و به یک برند اینترنتی بزرگ تبدیل شده و دارای درآمد بسیاری زیادی نسبت به رقبای خود هستند. خبر خوب برای شما این است که شما هم می توانید با ارتقا رتبه سایتتان در رتبه های اول نتایج جستجو قرار گرفته و کسانی که در جستجوی محصول یا خدماتتان در اینترنت می باشند، شما را بیابند و مشتریان زیادی را جذب وب سایت خود نمایید. مدیران وب سایت، در صورتی که کلمات کلیدی مد نظرشان کم رقابت باشند و در حد معمولی با مطالعه و تلاش قادر به سئو و بهینه سازی سایت خود هستند، اما برای رتبه های بهتر و کلمات و عبارات رقابتی شما قطعا نیاز به یک متخصص سئو دارید، چرا که کوچکترین اشتباهی می تواند شما را از نتیجه جستجوهای گوگل حذف کند.

برای آشنایی بیشتر با فاکتورهای سئو و تصمیم گیری بهتر در این زمینه ، به بخش مقالات آموزشی سئو مراجعه کنید.

 

مشاوره سئو و بهینه سازی

 

سئو فرآیندی نیست که به سادگی پیاده سازی شود

سئو یک فرآیند یک روزه یا یک هفته ای نیست که هر کسی قادر به انجام آن باشد؛ بلکه نیازمند علم زیاد، زمان و هزینه ای است که اگر بهینه سازی وب سایت به درستی انجام شود و روند بهینه سازی متداوم باشد، درآمد شما بسیار بیشتر از هزینه شما خواهد بود. هم اکنون بسیاری بر این باورند که خود می توانند یک سئو کار حرفه ای باشند، اما علاوه بر ابزارهای مهم موجود، که نیاز به دانش تخصصی برای استفاده از آنها جهت بهینه سازی می باشد، الگوریتم های سئو گوگل بیشتر از ۲۰۰ فاکتور اساسی دارد که به صورت مداوم در حال به روز رسانی هستند. دقت کنید که بحث سئو در مورد موتور جستجوی گوگل (و دیگر موتورهای جستجوست) مطرح شد، پس اندک دانشی در این زمینه نمی تواند باعث صعود یک نفر به صفحه اول شود. علاوه بر این توجه داشته باشید که صفحه اول و دوم گوگل برای کسانیست که به سئو و برندینگ سایت خود به صورت هم زمان توجه می کنند.

 

سئو قیمت مشخص ندارد و تعریف پکیج های سئو یک اشتباه است.

قیمت سئو به فاکتورهای مهمی از جمله تکنولوژی برنامه نویسی سایت شما، وضعیت فعلی سایت شما، میزان رقابت کلمات کلیدی مد نظرتان، عمر وب سایت شما، نوع خدمات وب سایت و فاکتورهای بسیار دیگری بستگی دارد؛ پس هیچ گاه نمی توان برای حتی دو وب سایت با یک محصول قیمت واحدی جهت بهینه سازی سایت ها ارائه داد. برخی از کلمات و عبارات دارای رقابت بیشتری می باشند (که تیم سئوی رایسام میزان رقابت و جستجوی عبارات و کلمات مد نظر شما و عبارات مشابه را برای تصمیم گیری بهتر به شما ارائه می دهد) که در نتیجه بهینه سازی برای این کلمات هزینه بیشتری دارد، در مقابل برخی کلمات که دارای رقابت کمتری می باشند مطمئنا هزینه کمتری را نیز شامل می شوند. وقتی برای تمامی کلمات کلیدی یک قیمت یکسان لحاظ می شود، حاکی از ناشایسته بودن سئوکار است. دقت کنید که قیمت دادن بر اساس تعداد کلمات کلیدی یک اشتباه بزرگ است، چرا که میزان رقابت آنها متفاوت است؛ پس کسی که بر اساس تعداد کلمات کلیدی و بدون توجه به موضوع و میزان رقابت قیمت تعیین می کند، از نظر دانش فنی قابل اعتماد نیست. هم چنین نوع خدمات شما می تواند فاکتور موثری در قیمت باشد، برای مثال سئو  و بهینه سازی یک انجمن گفتگو شامل هزینه کمتری در مقابل یک سایت شخصی می باشد. میزان لینک بیلدینگ و محتوای مورد نیاز سایت های مختلف نیز بسیار متفاوت است؛ در نتیجه دقت کنید که همیشه هزینه بهینه سازی سایت را صرفا برای وب سایت خود استعلام کنید (بدون توجه به سایت های مشابه با کلمات کلیدی مشابه). سایت شما یک شناسه واحد برای بهینه سازی و سئو دارد.

در یک بررسی کلی قیمت پایه سئو می تواند از ۵۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر باشد. برای استعلام هزینه بهینه سازی وب سایت خود با ما تماس بگیرید. ما متناسب با نیاز و هزینه ای که در نظر دارید ، وب سایت شما را بهینه سازی می کنیم.

تبدیل بازدیدکننده به مشتری
مهم ترین هدف سئو و بهینه سازی وب سایت افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری، یا درصد بازدیدکنندگان به مشتری است. این موضوع در همه نوع تجارتی صادق است. در بهینه سازی سایت، نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به عوامل و فاکتور های گوناگونی بستگی دارد که شامل موضوع و عناوین کلی سایت ، میزان اعتبار و شناسایی سایت در بین بازدیدکنندگان، نوع محصول و یا خدمات سایت ، رتبه سایت در موتورهای جستجوگر، و برندینگ و تبلیغات در سایت های دیگر و غیره می باشد.

سئو پارامترهای بیرونی سایت
این بخش شامل فاکتورهای متعددی ست که مهم ترین آنها در بحث سئو، استفاده از ابزارهای مختلف مانند گوگل وب مستر، گوگل آنالیتیکز، ابزار های افزایش سرعت لودینگ وب سایت، آدرس دهی سایت در گوگل مپ، و داشتن اپلیکیشن موبایل برای وب سایت و بسیاری از فاکتور های دیگر می باشد. تمامی این فاکتورها می توانند به صورت مستقیم بر سئو وب سایت شما موثر باشند.

بهینه سازی ساختار داخلی سایت
بهینه سازی ساختار داخلی سایت یا On Page Seo باعث می شود موتورهای جستجوگر ساختار سایت شما را بهتر درک کنند. این بخش پایه بهینه سازی وب سایت می باشد. بسیاری به اشتباه بر این باورند که این بخش تمام فرآیند لازم برای صعود سایت به رتبه های اول گوگل است، در صورتی که این بخش تنها پیش نیاز اصول بهینه سازی وب سایت است. مباحثی مانند آدرس دهی درست، متا تگ ها، ساختار لینک های داخلی و محتوای سئو شده در این بخش جای می گیرند.

طراحی بر اساس فاکتورهای سئو
اولین فاکتور تاثیرگذار در مبحث سئو، برنامه نویسی درست و بهینه می باشد؛ چرا که یک موتور جستجوگر کدهای HTML و Javascript و Css را می بیند. دقت کنید که یکی از اصولی که باعث می شود برخی فریم ورک ها و سیستم های مدیریت محتوا و تکنولوژی های برنامه نویسی از نظر سئو قویتر به نظر برسند و برخی دیگر ضعیف تر، همین تفاوت در تکنولوژی به کار رفته در برنامه نویسی آنها و رعایت استانداردهای درست و اعمال تنظیمات و زیر ساخت های سئو در سیستم ها و برنامه نویسی آنهاست.

خب! با بخش بهینه سازی سایت رایسام آشنا شده اید؟!!!
اگر وب سایتی دارید که می خواهید آن را بهینه سازی کنید و در رتبه های اول نتایج جستجو قرار بگیرید کافیست از بسته های بهینه سازی سایت ما دیدن فرمایید…

در صورت نیاز به مشاوره در مورد سئوی سایت و هر گونه سوال در مورد نحوه انجام کار با ما تماس بگیرید.

 

شروع بهینه سازی سایت

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به شرکت رایسام می باشد